اخبار مرتبط

تعداد بازدید: 108
زبان : فارسی

پروانه بهره برداري نخستين شهرك صنعتي غير دولتي در مركز استان فارس صادر شد/راه اندازی شهرک صنعتی غیر دولتی زمینه حضور سرمایه گذاران و صنعتگران را فراهم می کند

تاریخ درج خبر : 1402/2/11

پروانه بهره برداري شهرك صنعتي غير دولتي  شركت توسعه صنايع و صادرات فارس  بعنوان نخستين شهرك صنعتي غير دولتي در مركز استان فارس صادر و در مراسمي به مديرعامل منطقه ويژه اقتصادي شيراز اعطا شد.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی شیراز، سعید مصفا مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز نيز در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان و افرادی که در راه اندازی این شهرک نقش داشته اند، گفت: مجموعه منطقه ویژه اقتصادی شیراز در کنار شرکت شهرک های صنعتی جهت راه اندازی این شهرک و ارائه خدمات به صنعتگران تمام از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهد کرد. 

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز در ادامه با اشاره به اینکه در سالی که از سوی مقام معظم رهبری رشد تولید و مهار تورم نامگذاری شده است نیاز است تا تلاش مضاعفی در حوزه اقتصاد استان انجام شود، تصریح کرد: بی شک مهیا کردن زمینه برای حضور صنعتگران و فعالان اقتصادی نقش پر رنگی در تحقق شعار سال دارد. 

وی با اشاره به اینکه قطعا مجموعه منطقه ویژه اقتصادی شیراز امکانات لازم را در جهت راه اندازی کارگاه های کوچک، متوسط و بزرگ در مجموعه شهرک صنعتی غیر دولتی را برای صنعتگران فراهم می کند، افزود: تسهیل در امور راه اندازی و رونق اقتصاد و اشتغال استان و شیراز برای صنعتگران جهت راه اندازی کسب و کار در دستور کار مجموعه منطقه ویژه اقتصادی شیراز قرار دارد. 

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز در ادامه با بیان اینکه کمبود زمین برای صنعتگران و سرمایه گذاران در شهر شیراز مشکلاتی را برای اقتصاد استان و شیراز ایجاد کرده است، ادامه داد: راه اندازی شهرک های صنعتی غیر دولتی می تواند زمینه های لازم را برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی فراهم کند که این مهم در نهایت منجر به جلوگیری از فرار سرمایه از استان و شیراز به دیگر شهر ها و استان های کشور می شود.

وی با بیان اینکه جهت برون رفت از خشکسالی و فاصله گرفتن اقتصاد استان که از سال های گذشته تاکنون بر پایه کشاورزی شکل گرفته نیاز است تا تمرکزمان را بر محور صنعت و فراهم کردن زیر ساخت ها جهت صنعتگران و سرمایه گذاران افزایش دهیم، ادامه داد: قطعا تامین مسیر برای سرمایه گذاران منجر به راه اندازی واحدهای تولیدی و در نهایت باعث می شود تا در تمام بخش های اقتصادی شاهد کاهش مشکلات و گرفتاری ها علی الخصوص حوزه اشتغال باشیم

 راه اندازی شهرک صنعتی خصوصی نیاز سرمایه گذاران شیراز را پاسخ می دهد

مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي فارس  در اين مراسم گفت:اين پروانه بهره برداري در راستاي  بستر سازي به منظور افزايش ظرفيت واگذاري زمين صنعتي به متقاضيان سرمايه گذاري در مركز استان و پس از طي شدن فرآيندهاي قانوني صادر شده است.

سيد مصطفي هاشمي افزود:بر اساس اين پروانه بهره برداري،شهرك صنعتي غير دولتي شركت توسعه صنايع و صادرات فارس(منطقه ويژه اقتصادي شيراز ) در فاز نخست در زميني به مساحت 200هكتار  در اراضي همجوار با منطقه ويژه اقتصادي  و شهرك صنعتي بزرگ شيرازراه اندازي مي شود .

راه اندازي اين شهرك صنعتي بخش قابل توجهي از نياز سرمايه گذاران در شيراز را پاسخ خواهد داد و فرآيند جذب سرمايه گذار و توسعه صنعتي  وايجاد اشتغال پايدار شتاب مي گيرد.

مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي فارس از حمايت هاي استاندار فارس و پيگيري هاي دكتر قادري نماينده مردم شيراز و زرقان در مجلس شوراي اسلامي و نيز تلاش هاي انجام شده توسط شركت توسعه صنايع و صادرات فارس در بهره برداري از اين شهرك صنعتي غير دولتي قدرداني كرد .

هاشمي در ادامه با بيان اينكه  شرکت شهرکهای صنعتی فارس علاوه بر رسالت قانونی خود در حمایت از ایجاد شهرکهای صنعتی دولتی، از ایجاد شهرکهای صنعتی غیر دولتی نیز حمایت می‌کند گفت: بر اساس قانون، صدور جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری شهرکهای صنعتی غیردولتی و نظارت بر فعالیت آنها برعهده سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و شرکتهای صنعتی استانی است و بر همین اساس در استان فارس تاکنون مجوز ایجاد هشت شهرک صنعتی غیردولتی صادر شده است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس افزود: تاكنون 4شهرك صنعتي غير دولتي  در شهرستان هاي شيراز ، سپیدان و نیز در اقلید با کسب استانداردهاي های لازم ، پروانه بهره‌برداری دریافت کرده اند.

هاشمی ادامه داد: ایجاد شهرک‌های صنعتی غیردولتی در راستاي  تحقق فرمايشات رهبر معظم انقلاب در زمينه كاهش تصدي گري بخش دولتي و  نيز در اجراي اصل ۴۴ قانون اساسی و با هدف استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت‌های استقرار واحدهای صنعتی در قالب شهرک‌های صنعتی غیردولتی انجام می‌شود.

وی گفت: باتوجه به لزوم حمایت از بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت‌های موجود برای جذب مشارکت بخش های غیر دولتی در توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال پایدار، بخش خصوصی می‌تواند برای ایجاد شهرک های صنعتی غیردولتی سرمایه گذاری کند .

او اضافه کرد: شهرک‌های صنعتی غیردولتی نیز از مزایای شهرک‌های دولتی نظیر معافیت‌های مالیاتی، مستثنی بودن از قانون شهرداری‌ها و امکان استقرار صنایع بر اساس رده بندی زیست محیطی بهره‌مند می‌شوند.

هاشمی ادامه داد: امور مربوط به نحوه واگذاری زمین در این شهرک ها بر عهده بخش خصوصی است و شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز نقش نظارتی خود را در این زمینه را طبق قانون انجام خواهد داد.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.