اخبار مرتبط

تعداد بازدید: 738
زبان : فارسی

رئیس منطقه ۳ سازمان بازرسی کل کشور در بازدید از واحدهای منطقه ویژه اقتصادی شیراز:

اقدام‌ مناسب منطقه ویژه اقتصادی شیراز در ایجاد بانک اطلاعاتی اراضی واگذاری شده / منطقه ویژه ظرفیت مناسبی را در رونق و توسعه اقتصادی ایجاد کرده است

تاریخ درج خبر : 1402/4/6

همزمان با هفته قوه قضائیه، رئیس منطقه ۳ سازمان بازرسی کل کشور و بازرس کل استان فارس با حضور در منطقه ویژه اقتصادی شیراز از تعدادی از واحدهای تولیدی و کارخانه ها بازدید و مشکلات آن ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد و با مدیران و پرسنل این واحدها به گفت و گو پرداخت.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی شیراز کاظم اکرمی بازرس کل استان فارس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی و تبریک هفته قوه قضائیه به تمام مسئولان دستگاه قضائی و مجموعه های تابعه با بیان اینکه طبق برنامه ریزی های انجام شده مقرر شد که از منطقه ویژه اقتصادی شیراز بازدید داشته باشیم، گفت: از زمان روی کار آمدن تیم مدیریت جدید در منطقه ویژه اقتصادی شیراز اقدامات مناسبی انجام و تغییر و تحولات مناسب و چشمگیری در این منطقه رخ داده است.

رئیس منطقه 3 سازمان بازرسی کل کشور جمع آوری اطلاعات، ایجاد یک بانک اطلاعاتی جامع و ارزیابی های انجام شده در بخش اراضی واگذاری شده در منطقه ویژه اقتصادی شیراز را از اقدامات مهم و تاثیر گذار تیم مدیریتی منطقه در ماه های گذشته برشمرد و افزود: با توجه به اینکه متقاضیان بعضی از اراضی واگذار شده در منطقه ویژه اقتصادی شیراز هیچ گونه اقدامی جهت راه اندازی و بهره برداری واحد تولیدی انجام نداده اند، حساسیت هایی را ایجاد کرده که نیاز بود جهت تعیین و تکلیف این زمین های رها شده اقداماتی مانند استرداد یا اعطا مهلت انجام می گرفت که متاسفانه این اقدام در عمل رخ نداده بود.

اکرمی در ادامه با بیان اینکه مجموعه مدیریتی منطقه ویژه جهت تعیین تکلیف این اراضی رها شده با تشکیل بانک اطلاعاتی به دنبال کمک به افرادی هستند که نتوانستند زمین های دریافت شده را به بهره برداری برسانند، افزود: از این رو مجموعه منطقه ویژه اقتصادی شیراز باید افرادی که زمین های دریافت شده را به دلائل متعددی نتوانستند دریافت کنند را استرداد و به افراد واجدالشرایط واگذار کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اقدامات انجام شده در ماه های اخیر در منطقه ویژه اقتصادی شیراز سبب شده تا شاهد رونق نسبی در این منطقه باشیم، ادامه داد: اشراف و تخصص تیم مدیریتی منطقه ویژه اقتصادی شیراز می تواند ظرفیت مناسبی را جهت رونق و توسعه اقتصاد شیراز و استان ایجاد کند.

بازرس کل استان فارس در ادامه با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی باید با اعطا تسهیلات و فراهم کردن زیر ساخت ها برای سرمایه گذاران و صنعتگران شرایط را برای حضور تمام افراد مهیا کند، بیان کرد: قطعا بازرسی کل استان هم به عنوان یک دستگاه نظارتی از هیچ حمایتی و کمکی جهت توسعه و رونق منطقه ویژه اقتصادی شیراز و فعالیت هایی که منجر به توسعه و رونق اشتغال شود دریغ نخواهد کرد.

بازرس کل استان فارس در ادامه با بیان اینکه شرکت های موفقی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز فعالیت می کنند، ادامه داد: طی بازدیدی از واحدهای مستقر داشتیم بعضا مشکلاتی داشتند که معتقدم اکثرآن ها قابل حل است.

رئیس منطقه 3 سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه مشکلات واحدها و کارخانه ها به تحریم ها ارتباطی ندارد، افزود: بسیاری از مشکلات کارخانه ها و واحدهای تولیدی به موضوعاتی مانند نبود سرمایه کافی و مسائل دیگر باز می گردد و بعضا بعضی از سرمایه داران به دنبال زمین مناسب جهت سرمایه گذاری هستند که امری انجام شدنی است.

اکرمی با اشاره به اینکه تامین کالا و تجهییزات با دانش فنی مورد نیاز و به کارگیری متخصصان داخلی حل شدنی است، ادامه داد: در جهت افزایش تولید و بهره وری تمام تلاشمان را به کار خواهیم گرفت.

بازرس کل استان فارس با بیان اینکه مقام معظم رهبری توجه ویژه ای به موضوع تولید و اشتغال دارند، ادامه داد: ازهمین روست که چندین سال است که نام گذاری در اوایل سال بر اساس و محوریت اقتصادی انجام می شود.

لزوم به کارگیری تمام ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی شیراز جهت رونق و افزایش تولید

مصفا مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز هم در ادامه این بازدید ضمن تبریک هفته قوه قضائیه به مسئولان قضائی استان از حضور و بازدید های میدانی مسئولان قضایی فارس در این منطقه تقدیر و تشکر کرد و گفت: بررسی های و ارزیابی مشکلات و دیدار چهره به چهره با صنعتگران، پیگیری و تلاش های مسئولان قضائی استان جهت برطرف و تسهیل امور صنعتگران بیانگر اهتمام ویژه مجموعه های قضائی به موضوع تولید و اقتصاد است که اقدامی ارزشمند و در جهت رشد و رونق تولید است.

سعید مصفا با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی شیراز از لحاظ ساختاری دارای سه سایت صنعتی، سلامت و شهر دانشگاهی است، گفت: منطقه ویژه اقتصادی شیراز مجموعا در زمینی به مساحت حدود 3600 هکتار واقع شده است که حدود 176 واحد صنعتی در منطقه ویژه صنعتی در حال فعالیت و اجرا هستند.

‪.مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با اشاره به اینکه تمام تلاشمان جهت رونق و راه اندازی کارخانه ها و واحدهای تولیدی در این منطقه به کار خواهیم گرفت، ادامه داد:  مجموعه منطقه ویژه اقتصادی شیراز با همه ظرفیت برای رونق تولید تلاش می کند و به هیچ عنوان اجازه داده نخواهد شد هیچ کارخانه و کارگاهی در این منطقه تعطیل شود‪. با اشاره به اینکه جهت رفع مشکلات و موانع تولید از صنعتگران و تولید کنندگان و مدیران کارخانه ها تقاضا داریم تا مسائل و مشکلاتی که راهکار قانونی را دارد را به مجموعه منطقه ویژه اقتصادی شیراز تحویل دهند، بیان کرد: مجموعه منطقه ویژه اقتصادی شیراز از واحدهایی که دارای مشکلات و چالش هایی هستند که دارای راهکار قانونی است تقاضا دارد تا مواردشان را به مدیریت منطقه اعلام کنند.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.