تعداد بازدید: 228
زبان : فارسی

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز در دیدار با مدیر کل صدا و سیما مرکز فارس:

لزوم حمایت صدا و سیما از ظرفیت های منطقه ویژه و شهر سلامت/ اعلام آمادگی صدا و سیما مرکز فارس جهت معرفی صنایع های تک و سبز و ظرفیت منطقه ویژه

تاریخ درج خبر : 1401/11/26

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز بر لزوم حمایت صدا و سیما از منطقه ویژه اقتصادی شیراز و شهر سلامت تاکید کرد و افزود: قطعا حمایت های مجوعه صدا و سیما از منطقه ویژه اقتصادی شیراز و شهر سلامت شیراز می تواند بر رونق و توسعه این مجموعه ها بیفزاید.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی شیراز سعید مصفا در دیداری که به همراه مدیر عامل شرکت شهر سلامت شیراز با مدیر کل صدا و سیما مرکز فارس داشت با اشاره به اینکه منطقه ویژه اقتصادی شیراز در زمینی به مساحت 700 هکتار واقع شده است، افزود: در حال حاضر بیش از 90 واحد فعال و حدود 170 واحد در حال ساخت در این منطقه فعالیت می کنند.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با بیان اینکه تمام مسئولان استان به شهر سلامت شیراز به عنوان یک پروژه عظیم یک نگاه ویژه ای دارند، گفت: با توجه به اینکه شیراز از دیر باز تاکنون به عنوان قطب پزشکی در کشورهای حاشیه خلیج فارس و ...... مطرح بوده است بنابراین راه اندازی و بهره برداری شهر سلامت شیراز می تواند نقش پر رنگی در موضوع توریسم درمانی داشته باشد که قطعا حمایت های صدا و سیما در جهت انعکاس دستاوردها و جذابیت های این شهر باعث می شود تا پروسه راه اندازی و رونق شهر سلامت تسریع یابد.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با اشاره به اینکه مشکلاتی مانند تعهدات ارزی و تحریم ها باعث شده تا واحدهای این منطقه نتوانند فعالیت کامل داشته باشند، ادامه داد: طبق جلساتی که برگزار کردیم جهت ارائه مشوق های اقتصادی و بسته های تشویقی در تلاشیم تا اقدامات لازم را جهت رونق پیش از پیش منطقه ویژه اقتصادی فراهم کنیم.

مصفا با اشاره به اینکه واحدهای مستقر در منطقه ویژه اقتصادی شیراز از رونق مناسبی برخوردارند، بیان کرد: وجود کارخانه های زیادی در حوزه خودرو، پزشکی، تامین مواد اولیه پتروشیمی و پالایشگاه، و ...... مایه مباهات و افتخار است.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز در ادامه از راه اندازی شهر دانشگاهی در فاز سه شهر صدرا خبر داد و گفت: طی جلساتی که داشتیم زمین های این مجموعه در حال واگذاری است که این مجموعه از پتاسنیل بسیار بالایی در حوزه دانشگاهی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به اینکه واحد بین الملل دانشگاه شیراز در شهرهایی مانند قشم یا ابوظبی فعالیت می کند بنابراین راه اندازی این مجموعه دانشگاهی سبب رونق و اتفاقات بسیار مناسب خواهد شد.

مصفا با اشاره به اینکه راه اندازی شهر سلامت به عنوان یک پشتوانه منابع برای کشور و استان می تواند اتفاقات مناسبی را در حوزه درمان و توریسم درمانی کشور رقم می زند، افزود: در حال حاضر شیراز و ظرفیت پزشکی آن خدمات کاملی را به بیماران مناطق حوزه های خلیج فارس ارائه می دهد.

اعلام آمادگی صدا و سیما  جهت معرفی صنایع های تک و سبز و ظرفیت منطقه ویژه

مدیر کل صدا و سیما فارس هم در ادامه این دیدار با بیان اینکه عدم گسترش صنایع به ویژه صنایع پرآبخواه و مضر برای منابع طبیعی در استان فارس و شهر شیراز از سال های گذشته تاکنون اقدام بسیار هوشمندانه و خردورزانه است، گفت: صدا و سیما مرکز فارس آمادگی خود را جهت معرفی واحدهای مستقر به ویژه صنایع های تک و سبز و ظرفیت منطقه ویژه در بخش های اطلاع رسانی و انعکاس دستاوردها اعلام می دارد.

احمد پهلوانیان با اشاره به اینکه وجود شهر سلامت در نزدیکی شیراز یک اتفاق بزرگ،منحصربفرد و ستودنی است، افزود: شهر سلامت شیراز از ظرفیت های اقتصادی و استعدادهای علمی استان فارس و کشور است که روز به روز در ابعاد مختلف گسترش می یابد.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.