اخبار مرتبط

تعداد بازدید: 1914
زبان : فارسی

همزمان با سفر رئیس جمهور به فارس انجام می‌شود؛

آغاز واگذاری زمین‌های نخستین شهرک صنعتی غیر دولتی مرکز استان

تاریخ درج خبر : 1402/7/19

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با اشاره به پیش‌رو بودن سفر رئیس جمهور به استان فارس گفت: همزمان با این سفر، فرایند واگذاری زمین در نخستین شهرک صنعتی غیردولتی شرکت توسعه صنایع و صادرات مرکز فارس در جوار این منطقه اقتصادی انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی شیراز، سعید مصفا افزود: همزمان با دور دوم سفر رییس‌جمهور به استان فارس، فرآیند واگذاری زمین در نخستین شهرک صنعتی غیر دولتی شرکت توسعه صنایع و صادرات فارس مرکز استان و در جوار منطقه ویژه اقتصادی شیراز انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه بهره‌برداری و روند واگذاری اراضی به متقاضیان سرمایه‌گذاری صنعتی در این شهرک صنعتی از ۲۲ مهر ماه انجام خواهد شد، افزود: بی‌شک این اقدام گامی بلند در راستای نیل به اهداف متعالی دولت مردمی و تحقق شعار سال در استان و شیراز است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز بیان کرد: واگذاری زمین برای سرمایه‌گذاران در حوزه های غذایی، دارویی و تجهییزات پزشکی، کارگاهی و تجاری، صنایع شیمیایی، صنایع فلزی، صنایع کوچک بدون آلودگی، صنایع برق و الکترونیک، سلولزی، نساجی، آرایشی بهداشتی، و خدماتی در این شهرک صنعتی از ۲۲ مهرماه انجام می‌شود.

مصفا ادامه داد: متقاضیان می‌توانند با دریافت جواز تأسیس از اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت استان و سازمان جهاد کشاورزی نسبت به انجام فرآیند درخواست وخرید زمین در این شهرک اقدام کنند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز همجواری با فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز، مجاورت با دهکده لجستیک، ارتباط با جاده کمربندی جنوب شیراز و نیز جاده ترانزیتی شیراز به شهرهای اصفهان و کرمان و همچنین نزدیکی به دو بندر بزرگ تجاری (بندرعباس و بندربوشهر)، دسترسی به خط راه آهن سراسری آتی الاحداث را از دیگر مزیت‌های شهرک صنعتی غیر دولتی شرکت توسعه صنایع و صادرات فارس اعلام کرد.

وی با بیان اینکه این شهرک صنعتی به یکی از قطب‌های صنعتی استان تبدیل خواهد شد، افزود: واگذاری زمین در نخستین شهرک صنعتی غیر دولتی در مرکز استان فارس و شیراز بخش قابل توجهی از نیاز سرمایه‌گذاران در شیراز و استان را پاسخ خواهد داد و فرآیند جذب سرمایه گذار و توسعه صنعتی  و ایجاد اشتغال پایدار شتاب می‌گیرد.

مصفا بیان کرد: متقاضیان، صنعتگران و سرمایه‌گذاران می‌توانند روند واگذاری زمین‌های مناسب مورد نظر را از طریق وب سایت منطقه ویژه اقتصادی شیراز www.seez.ir پیگیری کنند.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.