اخبار مرتبط

تعداد بازدید: 831
زبان : فارسی

استاندار فارس در بازدید از شهر بین المللی سلامت شیراز:

یک سال گذشته دوران طلایی پیشرفت شهر بین‌المللی سلامت شیراز بوده است/ قدردانی استاندار فارس از زحمات و حمایت های مدیریت منطقه ویژه اقتصادی شیراز در پیشبرد شهر سلامت

تاریخ درج خبر : 1402/8/10

استاندار فارس با بیان اینکه یک سال گذشته دوران طلایی پیشرفت شهر بین‌المللی سلامت شیراز بوده است، گفت: مشکلات اصلی شهر سلامت مرتفع شده و اکنون فنس کشی، استقرار نمایندگی گمرک وتامین آب و برق انجام شده و احداث خیابان‌های شهر بین‌المللی سلامت شیراز در حال انجام است همچنین از محل خط سوم آبرسانی به شیراز، آب مورد نیاز فازهای بعدی این شهر تامین می‌شود.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی شیراز، محمدهادی ایمانیه در بازدید از روند پیشرفت مراحل احداث شهر بین‌المللی سلامت شیراز با بیان اینکه از دهه ۸۰ ساخت این شهر درمانی در شیراز در دستور کار قرار گرفت، گفت: هدف از احداث این شهر، ماندگاری پزشکان و جامعه سلامت در کشور، جذب پزشکان خارج از کشور و رونق گردشگری سلامت است. 


وی اظهار کرد: این شهر با مساحت یک هزار هکتار دارای بهترین آب و هوا بوده که با ساخت بیمارستان های پیشرفته و مجهز، هتل،دی کلینیک های متنوع با رشته های مختلف و دیگر مراکز درمانی و سلامت سهم بسزایی در بخش درمان و سلامت استان و گردشگری سلامت کشور ایفا خواهد کرد. 
استاندار فارس از احداث شهر بین‌المللی سلامت با مساحت یک هزار هکتار در استان خبر داد و گفت: در نیمه اول سال ۱۴۰۴ زیرساخت‌های این شهر فراهم خواهد شد. 
استاندار فارس با اشاره به ساخت واحدهای مسکونی برای کارکنان شهر سلامت، تاکید کرد: مجتمع‌های ورزشی، خدمات و رفاهی، کارخانه داروی گران قیمت کم حجم، فرآوری گیاهان دارویی در این شهر ایجاد خواهد شد.

ایمانیه با بیان اینکه آینده درخشانی پیش روی شهر بین‌المللی سلامت شیراز در کشور قرار دارد، ادامه داد: از تمامی سرمایه گذاران داخل و خارج از کشور برای حضور و سرمایه‌گذاری در شهر سلامت شیراز دعوت می‌کنیم و از لحاظ اقتصادی و اجتماعی یقینا برای سرمایه گذاران سود سرشاری خواهد داشت. 


استاندار فارس تصریح کرد: رئیس جمهور در دور دوم سفر خود به استان فارس، شیراز را قطب سلامت در کشور معرفی کردند که با تکمیل شهر سلامت طی چند سال آینده این شهر پذیرای توریست‌های سلامت و بیماران کشور و خارجی بیشتر از ظرفیت کنونی خواهد بود. 


وی با اشاره به اینکه منطقه ویژه اقتصادی شیراز و شرکت شهر سلامت به عنوان کارفرما و شرکت پارس‌گستربه عنوان پیمانکار مشغول اجرای زیرساختهای شهر سلامت هستند، گفت: در نیمه اول سال ۱۴۰۴ زیرساخت‌ها فراهم خواهد شد و اکنون گروه‌های پزشکی‌ و شرکت های دانش بنیان فعال حوزه سلامت می‌توانند با انعقاد تفاهم نامه‌های اولیه در این شهر بین‌المللی زمین مورد نیاز خود را تامین کنند .

استاندار فارس تامین زیرساخت‌های انرژی نظیر گاز، برق، آب و مخابرات شهر سلامت را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: برق مرحله ساخت تامین شده و در آینده با احداث پست برق، انرژی الکتریکی نهایی مورد نیاز تامین خواهد شد؛ همچنین با قول مساعدت شرکت گاز، گازرسانی به این شهر اجرا می‌شود.

ایمانیه با بیان اینکه خوشبختانه مصوبات خوبی در دور دوم سفر ریاست جمهوری به استان جهت شهر سلامت به تصویب رسیده است افزود: احداث بیمارستان در مراکز شلوغ و پر تردد شیراز هیچ توجیهی ندارد و مراکز درمانی باید در نقاط خوب با شرایط مناسب احداث شود. 


IMG-20231031-WA0005

رونق گردشگری سلامت تاثیر مستقیمی بر مثبت کردن تراز تجاری و اقتصادی کشور دارد


نائب رئیس هیئت مدیره شرکت شهر سلامت شیراز با بیان اینکه راه اندازی شهربین المللی سلامت شیراز نقش مهمی در توسعه گردشگری تندرستی و درمان خواهد داشت گفت: صنعت گردشگری بعد از صنایع نفت و خودرو سازی، یکی از صنایع مهم جهان است که نقش پررنگی در حوزه اقتصاد داشته و قطعا سرمایه گذاری در این حوزه سبب رونق تمامی حوزه ها می شود. 
سعید مصفا در بازدید استاندار فارس از روند فعالیت ها و اقدامات انجام شده شهر سلامت شیراز با بیان اینکه رونق و راه اندازی شهر سلامت شیراز زمینه ایجاد اشتغال پایدار برای افراد زیادی را فراهم خواهد کرد، تصریح کرد: با هدف توسعه صنعت گردشگری در شاخه گردشگری سلامت ، سرمایه گذاران بسیاری با پتانسیل های بالا جهت رونق شهر سلامت اعلام آمادگی کرده اند. 


مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز گفت: انتخاب و استقرار شرکت پارس گستر به عنوان پیمانکار شهر سلامت در محل سایت این مجموعه اقدام مناسبی در جهت پیشبرد فعالیت ها و تامین زیر ساختهای این مجموعه بوده است.

 
مصفا با بیان اینکه مدیریت شرکت شهر سلامت با تشکیل دفتر فنی در محل سایت شهر سلامت هدایت فعالیت ها و اقدامات این منطقه را بر عهده گرفته است، افزود: قطعا در تلاشیم تا تمام بخش های اداری شهر سلامت را در آینده در داخل سایت تشکیل دهیم. 


نائب رئیس هیئت مدیره شهر سلامت شیراز با بیان اینکه با هدف تسهیل و معرفی شهر سلامت به تمام افراد و سرمایه گذاران در حال بازطراحی تمام بخش های شهر سلامت هستیم؛ ادامه داد: بی شک این طرح تا پایان سال آماده و در اختیار جامعه هدف قرار می گیرد. 


مصفا با اشاره به اینکه ارز آوری و ایجاد اشتغال از اولویت های مهم راه اندازی این منطقه است، بیان کرد: قطعا رونق گردشگری سلامت تاثیر بسزایی در مثبت کردن تراز تجاری و اقتصادی کشور دارد.


مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیرضمن تقدیر و تشکر از استاندار فارس مبنی بر پیگیری تصویب احداث بیمارستان 200 تخت خوابی صنعت نفت در شهر سلامت شیراز، ادامه داد: موضوع تاسیس بیمارستان 200 تخت خوابی صنعت نفت در دور نخست سفر ریاست جمهوری به استان به تصویب رسید که امیدواریم بزودی شاهد کلنگ زنی این اقدام خوب و مناسب باشیم.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.