اخبار مرتبط

تعداد بازدید: 779
زبان : فارسی

معاون حمل و نقل و دبیر شورای ترافیک فارس خبرداد؛

راه‌ دسترسی به منطقه ویژه اقتصادی شیراز ایمن می‌شود/لزوم پای کارآمدن دستگاه های عضو شورای ترافیک استان جهت ایمن سازی این مسیر

تاریخ درج خبر : 1402/9/1

معاون حمل و نقل و دبیر شورای ترافیک استان به همراه اعضا شورای ترافیک فارس از جاده نیروگاه سیکل ترکیبی و منطقه ویژه اقتصادی شیراز بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی شیراز، سید ابوذر حسینی بر پای کار آمدن سازمان‌ها و دستگاه‌های عضو شورای ترافیک استان جهت رفع مشکلات و اقدامات در جهت ایمن سازی و تعریض هرچه سریعتر این محور در اسرع وقت تاکید کرد. 

وی با اشاره به اینکه در جهت ایمنی سلامت مردم و جاده‌ها باید به سمت انجام اقدامات اثر بخش گام برداریم، می‌گوید: بی شک ایمن سازی و تعریض جاده‌ها از اقدامات مهم در حوزه سلامت و کاهش تصادفات جاده‌ای به شمار می‌رود. 

حسینی با بیان اینکه 70 الی 80 درصد تصادفات در نقاط حادثه خیز و دسترسی‌های صنایع رخ می‌دهد، ادامه می‌دهد: متاسفانه نبود تابلو در جاده‌ها مشکلاتی را برای رانندگان و مردم ایجاد می‌کند. 

وی با بیان اینکه در جهت کاهش آمار تصادفات در ایام نوروز از تمام ظرفیت‌ها استفاده کردیم، گفت: اما بعضا در نقاطی شاهد افزایش در آمار تصادفات در جاده‌های استان بودیم.

 دبیر شورای ترافیک استان فارس در ادامه با بیان اینکه جاده ورودی منطقه ویژه اقتصادی شیراز از ابتدا با هدف رفت و آمد به نیروگاه سیکل ترکیبی راه اندازی شد، ادامه می دهد: متاسفانه نگهداری این جاده در اختیار نهاد ها و سازمان ها مربوطه قرار داده نشده است که این مهم سبب شده تا مشکلاتی در این منطقه ایجاد شود. 

وی با اشاره به اینکه راه اندازی و احداث منطقه ویژه اقتصادی شیراز در جاده نیروگاه سیکل ترکیبی باعث شد تا ایمنی این جاده از اهمیت بیشتری برخوردار شود، ادامه می‌دهد: در حال حاضر اگر اقدامی جهت تعریض جاده نیروگاه سیکل ترکیبی و منطقه ویژه اقتصادی شیراز انجام نشود شاهد اتفاقات ناگوار تری در آینده خواهیم بود. 

حسینی بر لزوم تصویب طرح جامع تعریض و ایمن سازی جاده نیروگاه سیکل ترکیبی و منطقه ویژه اقتصادی شیراز تاکید کرد و افزود: با توجه به احداث مکان ها پروژه ها در جاده نیروگاه سیکل ترکیبی در آینده نیاز است تا طرح جامع تعریض و ایمن سازی این محور در دستور کار قرار گیرد. 

معاون حمل و نقل استان فارس با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی شیراز به عنوان یکی از کاربران محور جاده نیروگاه سیکل ترکیبی از تعریض و ایمن سازی این محور حمایت می کند، می افزاید: قطعا ایمن سازی این محور مشکلات را در تمام بخش ها حل خواهد کرد. 

دبیر شورای ترافیک استان فارس با بیان اینکه طرح تعریض مسیر جاده منطقه ویژه اقتصادی شیراز (جاده نیروگاه سیکل ترکیبی) حدود ۴کیلومتر از بلوار خلیج فارس تا ورودی این منطقه ویژه در مراحل پایانی است وافزود:  ورودی وخروجی منطقه ویژه اقتصادی تبدیل  به گره ترافیکی می گردد  وبا هدف بازگشایی این گره ترافیکی ونقطه حادثه خیز وپر خطر از طریق مشاور اداره کل راه و شهرسازی استان ارائه طرح بلند مدت با توجه به کاربری‌های در حال شکل گیری درخواست شده و طرح اصلاحی کوتاه مدت این محدوده توسط مشاورین منطقه ویژه اقتصادی شیراز تهیه که به تصویب کمیته فنی شورای ترافیک استان رسیده که جهت اجرا در روزهای آینده به منطقه ویژه اقتصادی شیراز ابلاغ خواهد شد.

جاده نیروگاه سیکل ترکیبی تا منطقه ویژه اقتصادی شیرازایمن می شود  

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با اشاره به عملیات تعریض و احداث باند دوم جاده نیروگاه سیکل ترکیبی تا منطقه ویژه اقتصادی شیراز، گفت: این محور که یکی از محورهای پرتردد به شمار می رود بزودی به بهره برداری و زیر بار ترافیک می‌رود.  

سعید مصفا افزود: روزانه شاهد عبور خودروهای زیادی از مسیر جاده نیروگاه سیکل ترکیبی به منطقه ویژه اقتصادی شیراز بودیم که مشکلاتی را برای مردم ایجاد می‌کرد؛ از اینرو تعریض و ایجاد باند دوم این مسیر می‌تواند نقش مهمی در جهت رضایت و افزایش ایمنی مردم ایفا کند.  

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز ادامه داد: این جاده یکی از راه‌های دسترسی به منطقه ویژه اقتصادی شیراز است که تعریض آن نقش زیادی در کاهش حوادث رانندگی خواهد داشت.  

مصفا با اشاره به اینکه این محور مشکلات ایمنی برای خودروها و سرنشین های آنها به وجود آورده بود، یادآور شد: مزیت اجرای این طرح کاهش تصادفات و ارتقای ایمنی و تردد خودروهای عبوری است.  

وی با تاکید بر اینکه پروژه احداث باند دوم با هدف ارتقای ایمنی تردد انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: ارتقای سطح کیفی و تعریض جاده نیروگاه سیکل ترکیبی به ویژه در محورمنطقه ویژه نقش مهمی در ایمنی و رضایتمندی مردم و رانندگان خواهد داشت.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.