اخبار مرتبط

تعداد بازدید: 1221
زبان : فارسی

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز خبر داد؛

آغاز فصل سبز در شهر بین المللی سلامت شیراز

تاریخ درج خبر : 1402/9/12

 همزمان با آغاز طرح کاشت یک میلیارد درخت در سراسر کشور صبح امروز ۱۱ آذرماه آئین مرحله کاشت این طرح مردمی با حضور استاندار فارس و مسئولان ارشد استان در شهر بین المللی سلامت شیراز آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی شیراز، طرح کاشت یک میلیارد درخت در ایران از رویکردهای مهمی است که به منظور احیای جنگل‌ها، تلطیف هوا، کاهش اثر گازهای گلخانه‌ای، تولید اکسیژن، حفاظت از منابع آب و خاک، نفوذپذیری آب، جذب دی اکسید کربن و گرد و غبار دنبال می‌شود.

در استان فارس نیز این طرح با نهال‌کاری در شهر بین‌المللی سلامت شیراز با حضور مردم، مسئولان، سمن‌ها و اصحاب رسانه آغاز شد.

سعید مصفا مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز، در حاشیه این مراسم ضمن تسلیت ایام فاطمیه و با تشکر و قدردانی از حضور و نگاه ویژه استاندار فارس و دیگر مسئولان استانی در این آیین گفت: حضور مسئولان ارشد استان و دیگر مدیران استانی در طرح کاشت یک میلیارد درخت در شهر بین المللی سلامت شیراز بیانگر توجه به حفظ محیط زیست و سلامت انسان ها است. 

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با بیان اینکه راه اندازی شهربین المللی سلامت شیراز نقش مهمی در توسعه گردشگری تندرستی و درمان خواهد داشت گفت: صنعت گردشگری بعد از صنایع نفت و خودرو سازی، یکی از صنایع مهم جهان است که نقش پررنگی در حوزه اقتصاد داشته و قطعا سرمایه گذاری در این حوزه سبب رونق تمامی حوزه ها می شود.

وی گفت: فرهنگ درختکاری از سال‌های خیلی دور هم از جنبه‌های دینی و هم از جنبه‌های تمدنی و تاریخی در کشور ما وجود دارد و آثار درختکاری در کشور ما مربوط به این چند سال اخیر نیست و کشور ایران ظرفیت‌های بسیار زیادی را پیرامون این مهم دارد. 

نائب رئیس هیئت مدیره شهر سلامت شیراز با بیان اینکه کاشت درخت و نهال در شهر سلامت شیراز یکی از اقدامات ماندگار و همسو با اهداف راه اندازی و احداث این مرکز تندرستی و سلامتی است، افزود: درختان یک خط دفاعی قوی در برابر آثار تغییر آب و هوا هستند که تهدیدی جدی برای سلامت انسان محسوب می شود. که انجام فعالیت هایی مانند درختکاری و کاشت نهال تاثیر مستقیمی بر سلامت مردم و بیمارانی که جهت درمان شهر سلامت شیراز را اتخاب می کنند می گذارد. 

مصفا با بیان اینکه در دهه­ های اخیر با رشد جوامع شهری، صنعتی شدن و بهره برداری بیش از اندازه از جنگلها و مراتع، منجر به ایجاد تغییرات اقلیمی و تخریب پوشش گیاهی، کاهش نفوذ پذیری روان آبهای سطحی زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده است، ادامه داد: بی شک هزینه کاشت درخت به مراتب کمتر از هزینه های درمانی برای انسان ها است. 

وی بر نقش و پتانسیل بالای شهر بین المللی سلامت شیراز در حوزه سلامت، درمان و تندرستی تاکید کرد و ادامه داد: شهر سلامت شیراز یک نقطه طلایی در غرب آسیا در حوزه سلامت خواهد بود و اثر بسیار زیادی در حوزه سرمایه‌گذاری و اشتغال در شیراز خواهد داشت.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.