اخبار مرتبط

تعداد بازدید: 646
زبان : فارسی

پس از نیم قرن،

کلنگ بیمارستان صنعت نفت فارس در شهر بین المللی سلامت شیراز به زمین خورد/استاندار فارس: سرعت آماده سازی زیرساخت ها در شهر بین المللی سلامت حیرت انگیز است و جای تشکر دارد

تاریخ درج خبر : 1402/11/9

همزمان با سالروز ولادت حضرت علی(ع) ، آیین آغاز عملیات اجرایی و کلنگ زنی ساخت بیمارستان صنعت نفت با حضور استاندار فارس و جمعی از مسئولان ارشد استان و مدیران بهداشت و درمان صنعت نفت در محل شهر بین‌المللی سلامت شیراز برگزار شد.

با ایجاد شهر بین المللی سلامت شیراز انگیزه و افزایش امید را در اکثر حوزه ها شاهد خواهیم بود

استاندار فارس در این مراسم گفت: آغاز عملیات اجرایی و کلنگ زنی بیمارستان صنعت نفت در شهر بین المللی سلامت را در این روز خجسته به فال نیک می گیریم و ازمدیرعامل  منطقه ویژه اقتصادی شیراز و مدیرعامل شرکت شهرسلامت هم متشکرم که در یک سال گذشته بر سرعت آماده سازی و اجرای زیرساخت ها افزوده اند؛سرعت آماده سازی زیرساخت ها در شهربین المللی سلامت طی یکسال گذشته انصافا حیرت انگیز است و  از ایشان می خواهم همچنان با همت و پشتکار در مسیر ایجاد و تکمیل این شهر بین المللی تلاش کنند.

 دکتر محمد هادی ایمانیه با تاکید بر اینکه استعدادهای فراونی در فارس و شیراز در همه حوزه ها از جمله مباحث پزشکی و درمانی وجود دارد، اظهار کرد: با ایجاد این شهر سلامت، ایجاد انگیزه و افزایش امید را در اکثر حوزه ها و مشاغل شاهد خواهیم بود و در نهایت امیدواریم هم از مهاجرت جوانان و نخبگان جلوگیری کند و هم زمینه های مهاجرت معکوس به کشور را فراهم آورد. باید هر کاری که می توانیم انجام دهیم تا نیروی انسانی در همین استان و کشور جذب و ماندگار شود.

 وی در ادامه با تشکر از همراهی و همکاری همیشگی مهندس اوجی، وزیر نفت، خاطر نشان کرد: از مهندس اوجی بعنوان یک انسان فرهیخته و وزیری کارآمد متشکرم که احداث این بیمارستان را بعنوان اولین پروژه تشخیصی و درمانی در شهر سلامت، تسهیل کردند.

 نماینده عالی دولت در فارس با بیان اینکه شیراز از دیرباز پاسخگوی درمان بوده و در آینده نیز خواهد بود و بعنوان قطب پزشکی معرفی شده است، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه زیرساخت ها در این شهر با سرعت در حال فراهم شدن است، همه سرمایه گذاران بویژه جامعه پزشکی به فعالیت در این مجموعه سوق پیدا کنند و مجموعه های مد نظر و مورد نیاز فعالیت خود را با توجه به شرایط بسیار مساعد منطقه ویژه اقتصادی، در شهر بین المللی سلامت شیراز مهیا کنند.

 استاندار فارس با بیان اینکه این بیمارستان 200 تختخوابی، طبق برنامه ریزی های انجام شده در مدت سه سال ساخته خواهد شد، اظهار داشت: اعتباراولیه ای که برای ساخت این مجموعه درمانی از جانب وزارت نفت تامین شده 500 میلیارد تومان است که در صورت نیاز، قابل افزایش هم می باشد.

شهر بین المللی سلامت شیراز نقطه عطفی در رونق و توسعه گردشگری و سلامت است

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز در ادامه آغاز عملیات اجرایی و کلنگ زنی بیمارستان صنعت نفت در شهر بین المللی سلامت شیراز را نقطه عطفی در رونق و توسعه این منطقه ویژه گردشگری و سلامت برشمرد و گفت: قطعا راه اندازی و توسعه مراکز درمانی و‌ بیمارستان در این منطقه ویژه ، باعث می شود تا ظرفیت شیراز و استان روز به روز در حوزه درمان و سلامت افزایش یابد.

سعید مصفا ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز ولادت با سعادت مولود کعبه امام علی (ع) و روز پدر بر نقش بی بدیل استان فارس و شیراز در حوزه گردشگری سلامت تاکید کرد و افزود: با توجه به پتانسیل بالای استان فارس و شیراز در حوزه گردشگری و جاذبه های مذهبی و تاریخی بنابراین سرمایه‌گذاری و ورود به حوزه گردشگری سلامت می‌تواند نقش جدی در خلق ثروت و اشتغال زایی و تحول در اقتصاد استان ایفا کند  

سرمایه گذاران با خیال آسوده اقدام به سرمایه گذاری کنند

رئیس هیئت مدیره شرکت شهر سلامت شیراز با بیان اینکه زیر ساخت های فاز نخست شهربین المللی  سلامت در آینده ای نزدیک تکمیل می شود، ادامه داد: از این رو  افراد و سرمایه گذاران می توانند با خیالی آسوده اقدام به سرمایه گذاری و راه اندازی مراکز خدمات درمانی کنند.

مصفا از اخذ مصوبه ۸ هزار میلیاردی ریالی دولت از یک درصد اعتبارات سلامت و از محل مولد سازی دانشگاه علوم پزشکی شیراز که در دور دوم سفر ریاست جمهوری به استان فارس و در جریان بازدید آقای منظور معاون رئیس جمهور و ریاست سازمان برنامه و‌بودجه در منطقه ویژه اقتصادی شیراز صورت گرفت، خبر داد و افزود: بی شک این اقدام مناسب روند توسعه و پیشرفت شهر سلامت شیراز را تسریع می بخشد.

وی  با بیان اینکه رونق و راه اندازی شهر سلامت شیراز زمینه ایجاد اشتغال پایدار برای افراد زیادی فراهم خواهد کرد، افزود: با هدف توسعه صنعت گردشگری در شاخه توریست درمانی، سرمایه گذاران بسیاری با پتانسیل‌های بالا جهت رونق شهر سلامت اعلام آمادگی کرده اند.

رئیس هیئت مدیره شرکت  شهر سلامت شیراز با اشاره به اینکه طبق اهداف تعریف شده برای شهر سلامت در استان فارس، طی سال‌های آینده شاهد حضور قابل توجه گردشگران سلامت و حوزه درمان در شیراز و استان خواهیم بود، ادامه داد: ورود گردشگران سلامت به شیراز ارز آوری و مناسبی را برای کشور درپی خواهد داشت که استفاده از این ظرفیت و درآمد‌های حاصل از آن، می‌تواند باعث توسعه و پیشرفت در تمام حوزه‌ها شود.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز در ادامه از تمام مسئولان ارشد که از توسعه و رونق و تکمیل زیر ساخت های شهر سلامت شیراز حمایت می کنند قدر دانی کرد و گفت: با توجه به اینکه توسعه و رونق شهر بین المللی سلامت شیراز نیازمند حمایت و همکاری و تعامل با سایر دستگاه ها است بنابراین جا دارد از تمام افراد و مسئولان علی الخصوص استاندار محترم فارس و نماینده های محترم مجلس که تمام تلاششان را جهت بهره برداری و رونق هرچه سریعتر این ابر پروژه به کار گرفته اند تشکر و قدردانی کنم.

استقبال از سرمایه گذاران حوزه های درمان، گردشگري سلامت و تندرستی

مدیرعامل شرکت شهر سلامت شیراز در این مراسم گفت: در یک سال گذشته با حمایت های استاندار فارس و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز، شهر بین المللی سلامت سرعت بسیار خوبی گرفته است و امیدواریم سال آینده اولین واحد درمانی در این مجموعه راه اندازی شود.

مهندس منصوری با بیان اینکه بستر جذب سرمایه گذاری در شهر بین المللی شیراز محیا است، افزود: سرمایه گذاران از داخل وخارج استان و خارج از کشور هر ماه مراجعه و در حال مذاکره با آنها هستیم؛ از سوی دیگر سرمایه گذاری ها در بیمارستان تخصصی سرطان ویک کلینیک تخصصی در حال نهایی شدن است.

مدیرعامل شرکت شهر سلامت شیراز تاکید کرد:زیرساخت های شهر بین المللی سلامت با سرعت در حال اجرا هستند وآماده پذیرش و استقبال از سرمایه گذاران حوزه های درمان، گردشگري سلامت و تندرستی هستیم‌.

وی یادآور شد: استاندار فارس چندین باراز شهر بین المللی سلامت شیراز بازدید داشته اند و تضمین کرده اند که سرمایه گذاران در این شهر به اهداف خود خواهند رسید.

به اعتقاد مهندس منصوری ، صنعت نفت فارس علی رغم  قدمت بالایی که دارد نسبت به مناطق دیگر از حیث خدمات درمانی کم برخورداراست و فقط یک پلی کلینیک تاکنون داشته است؛مدیران و دلسوزان صنعت نفت استان،از سال 1356 پیگیر احداث بیمارستان صنعت نفت در فارس بوده اند ، لیکن تاکنون موفقیتی حاصل نشده بود.لذا با توجه به ظرفیتهای بی نظیر شهر بین المللی سلامت و با پی گیری های استاندار محترم و مساعدت وزیر محترم نفت ، احداث بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابی صنعت نفت در مصوبات سفر اول رئیس جمهوری قرار گرفته و  به استان ابلاغ و بودجه ای به آن تخصیص داده شد؛ امید است مجموعه بهداشت و درمان صنعت نفت با همت ویژه مراحل ساخت این بیمارستان را با سرعت پی گیری نمایند.

وی عنوان کرد: بر اساس هدف گذاری های انجام گرفته ، شهر بین المللی سلامت بستری برای کسب درآمدهای ارزی  از حوزه خدمات پزشکی ، سلامت و تندرستی ، جلوگیری از مهاجرت نخبگان وایفای نقش جدی در تولید ناخالص داخلی استان خواهد بود.

شهر بین‌المللی سلامت شیراز ظرفیت مناسب برای سرمایه‌گذاری در حوزه تولید دارو تا علوم جدید پزشکی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این مراسم، آغاز عملیات اجرایی ساخت بیمارستان صنعت نفت در شهر بین‌المللی سلامت شیراز را یکی از مهم‌ترین پروژه‌های حوزه بهداشت و درمان فارس عنوان کرد و گفت: ظرفیت‌های بالقوه‌ای در حوزه سلامت و پزشکی در استان فارس وجود دارد.

دکتر مهرداد شریفی ادامه داد: در ۲ سال گذشته با پیگیری‌های مسئولان ارشد دانشگاه علوم پزشکی شیراز و حمایت‌های استاندار فارس، نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسوولان استان، عملیات عمرانی ساخت چندین بیمارستان در کلان شهر شیراز با ظرفیت بالغ بر ۳ هزار تخت بیمارستانی، آغاز شده است.

وی افزود: شهر بین‌المللی سلامت شیراز ظرفیت مناسبی برای سرمایه‌گذاری در حوزه تولید دارو و لوازم مصرفی پزشکی، گیاهان دارویی و علوم جدید رشته‌های پزشکی را داراست.

دکتر شریفی با اشاره به اینکه با بهره‌گیری از علوم جدید رشته‌های پزشکی، تغییر و نگاه جدیدی در درمان بیماری‌ها در دنیا در حال رخ  دادن است، اضافه کرد: این امر موجب شده است تا روش درمان معمول برخی از بیماری‌ها نیز تغییر کند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: به همین منظور بسیاری از کشورها نیز، در حال سرمایه گذاری بر روی تکنیک های جدیدی مانند ژن درمانی و سلول درمانی هستند.

وی با قدردانی از همراهی استاندار فارس در پیشبرد اهداف حوزه سلامت، یادآور شد: مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، همواره حامی فعالان و سرمایه‌گذاران حوزه سلامت و شرکت‌های دانش بنیان است.

شریفی بیان کرد: رویکرد فعلی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، صدور مجوز و موافقت اصولی با احداث مراکز درمانی در شهر بین‌المللی سلامت شیراز بوده و در همین راستا، مجوز ساخت یک بیمارستان روانپزشکی نیز صادر شده است.

اقدامات شهر بین المللی سلامت شیراز با جدیت و پیشرفت قابل توجهی همراه است

نماینده مردم شیراز و زرقـان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: از همه کسانی که این امکان را فراهم کردند تا تا یکی از خواسته های دیرین مردم فارس و کشور محقق گردد صمیمانه قدردانی می کنم.

ابراهیم عزیزی افزود: از استاندار فارس که با تلاش فراوان موضوعات عقب افتاده شهر بین المللی سلامت که از مصوبات دور اول دولت نهم بود را جاری و اجرایی کردند وباعث شد تا امروز عملیات اجرایی یکی از نیازهای اساسی مردم بیمارستان نفت محقق شود؛ تشکر می کنم.

وی ادامه داد: آقای مصفا مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز که از بدو ورود به هیات مدیره شهر بین المللی سلامت شیراز برنامه ها را با‌ جدیت خاصی دنبال کردند و همچنین آقای منصوری مدیرعامل شهر بین المللی سلامت شیراز که اقدامات خوب و پیشرفت قابل توجهی را در این منطقه حاکم کردند کمال تشکر و قدردانی را دارم.

دکتر عزیزی تصریح کرد : همه این اقدامات نشانگر عزم ، مدیران و مسوولین و خدمات گذاران مردم شیراز و فارس برای رسیدن به اهداف توسعه ای است.

نایب‌رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اینکه برای برای فارس وآینده این استان نیازمند همین نگاه بلند و رو به توسعه هستیم، تصریح کرد: با اقدامات خرد، سطحی و کم اثر نمی توان نیازهای استان را با این عظمت پیش برد واقدامات باید همین گونه بزرگ و زیربنایی باشد.

وی با تاکید بر اینکه منطقه ویژه سلامت و شهر بین المللی سلامت شیراز یکی از فرصت هایی است که می تواند ما را به این افق نزدیک کند، افزود: پیگیرها و هدف گذاری ها باید سطحی فراتر از گذشته داشته باشد و نگاه به آینده استان توسعه یافته، پروژه ها ی پیشران و محرک همراه با اقدامات بزرگ باشد.

عزیزی تصریح کرد: استان فارس افتخار قطب پزشکی کشور را داراست اما زیرساخت ها، منطبق بر این اراده و شعار نیست ؛ بنابراین اقداماتی که هدف گذاری شده  مثل ساخت بیمارستان 1400 تخت خوابی حضرت رسول، بیمارستان حضرت فاطمه (س)، بیمارستان دوم‌تامین اجتماعی، بیمارستان جانبازان، ایثارگران و آزادگان و امروز هم بیمارستان نفت در شهر بین المللی سلامت فرصت مناسبی برای رسیدن به اهدافمان در حوزه پزشکی و سلامت است.

نماینده مردم شیراز و زرقـان در مجلس  گفت: امروز همه باید کمک کنند تا موانع این حرکت رو به رشد برطرف شود، اگر همه ظرفیت ها در بخش سلامت متمرکز شود موجبات پیشرفت را فراهم کرده ایم.

 وی افزود: شهر بین المللی سلامت شیراز پروژه ای است که می تواند در غرب آسیا حرف برای گفتن داشته باشد و باید به سمت ساماندهی بهداشت و درمان، مجتمع های درمانی و سرعت بخشیدن به پروژه ها گام برداریم.

عزیزی با اشاره به اینکه مجموعه های خوبی برای  پیشرفت شهر بین المللی سلامت شیراز اعلام آمادگی کردند، خاطرنشان کرد: نشستی را آقایان مصفا و منصوری با سرمایه گذاری امید بانک صادرات را برگزار کرده اند و هماهنگی هایی صورت گرفته است، از طرفی بخش خصوصی رغبت بسیار خوبی برای ورود به این مجموعه  دارد.

وی اضافه کرد: همه این موارد می تواند فرصتی برای سرعت دادن به این پروژه عظیم باشد؛  باید عقب ماندگی های حوزه آب، آزادراهی، ریلی با همین نگاه، همت و وحدت عمل به پیش برود تا فرصت خوبی برای مردم استان در آینده فراهم شود.

نماینده مردم شیراز و زرقـان در مجلس یادآورد: وزیر نفت بارها قول داده اند که باید بیشتر به استان کمک شود؛ از قدیم هم وزارت نفت براساس مصوبات دولت های قبل مکلف بود همه پروژه های آموزشی و درمانی و همچنین حوزه پشتیبانی وزارت نفت را درفارس متمرکز کند.

فعالیت های شهر بین المللی سلامت شیراز می تواند ماندگار و آینده استان را متحول کند

دیگر نماینده مردم شیراز و زرقـان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت:  از زمان شروع مسوولیت  آقای مصفا مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز و آقای منصوری مدیرعامل شرکت شهر سلامت شیراز ، کارهای بسیار بزرگی در این ابرپروژه آغاز شده است و منطقه ویژه اقتصادی در حال حاضر موتور محرک رشد و توسعه استان شده و طرح های خوبی را در دست اجرا دارد.

دکتر قادری با اشاره به منطقه ویژه دانشگاهی و پیگیرهای پیرامون آن افزود: در حریم شیراز 3 شهرک صنفی و تولیدی  موجود است و ۴ شهرک صنعتی جدید که آماده واگذاری زمین است و فعالیت هایی نیز برای ایجاد 6 شهرک صنعتی اطراف شیراز در حال انجام است تا زمینه رشد و توسعه و تحول در استان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه سال 86 بنیان شهر بین المللی سلامت شیراز بنا نهاده شد، خاطرنشان کرد: شهر بین المللی سلامت از کارهای ماندگار و بزرگ در کشور محسوب می شود ؛ این شهر کاملا مشرف به شیراز و با کمترین آلودگی روبرو است و در کشورتنها نقطه ای هستیم که شهر سلامت و شهر دانشگاهی را داراست.

دکتر قادری  گفت: به دلیل اینکه شهر سلامت شیراز از مزایای منطقه ویژه اقتصادی شیراز استفاده می کند تمام‌تجهیزات و امکانات بدون پرداخت حقوق گمرکی قابل ورود است و در این ظرفیت 1000 هکتاری کارهای بزرگی در حال انجام است .

نایب رییس کمیسیون جهش تولید مجلس  تصریح کرد: وزارت نفت 5 میلیارد دلار در حوزه های نفتی و گازی فارس در حال سرمایه گذاری است و به نوعی بهترین نقطه که می تواند مرکز ثقل سرمایه گذاری های حوزه سلامت وزارت نفت باشد ، شهر سلامت شیراز است.

دکتر قادری ادامه داد: بیمارستان وزارت نفت در شهربین المللی سلامت شیراز باید در مقیاس بزرگ تری توسط وزارت در نظر گرفته شود ؛ این کارهای بزرگ است که می تواند جایگاه استان فارس را در سطح ملی تثبیت کند .

وی تاکید کرد: فعالیت هایی که در شهر بین المللی سلامت شیراز در حال انجام است می تواند ماندگار و آینده استان را متحول کند.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.