اخبار مرتبط

تعداد بازدید: 750
زبان : فارسی

استاندار فارس در دیدار با هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی:

تحولات قابل توجهی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز انجام شده است

تاریخ درج خبر : 1403/1/21

استاندار فارس با تاکید بر اینکه شاهد اقدامات خوبی در دو سال گذشته در این مجموعه بوده‌ایم خواستار جهش دو چندان در اقدامات و فعالیت های این مجموعه شد.

محمدهادی ایمانیه در دیدار با هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی شیراز ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگان در ماه مبارک رمضان، اقدامات و تحولات انجام شده توسط هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی در دو سال اخیر را مثبت و قابل توجه عنوان کرد و افزود: در همه عرصه های مرتبط با توسعه و گسترش فعالیت ها در این منطقه، تحولات قابل توجهی انجام شده اما باید سرعت آن دوچندان شود و در حوزه شهر بین المللی سلامت، شهر بین المللی دانشگاهی و سایر زیر مجموعه های مرتبط، تلاش بیشتر و مجدانه و جهش صورت پذیرد.

 استاندار فارس با تاکید بر اینکه احداث منطقه ویژه اقتصادی علاوه بر ایجاد اشتغال، رونق تولید و ارتقا سطح اقتصادی را در پی دارد، تصریح کرد: در مناطقی که زمین مناسب و سرمایه گذاران مستعد وجود دارند کمک کنید تا این مناطق در سطح شهرستان های استان ایجاد شود.

وی در ادامه موضوع واگذاری زمین در شهر بین المللی سلامت شیراز را مورد توجه قرار داد و خاطر نشان ساخت: با مجوزات قانونی که برای این مناطق اخذ شده است می توان با کیفیت ترین و بروز ترین خدمات را در سطح بین المللی در آن ارائه کرد؛ تحقق این موضوع مستلزم تسهیل مسیر سرمایه گذاران برای ورود به این طرح بزرگ است. پزشکان، پیراپزشکان، سایر سرمایه گذاران برای ساخت ابنیه های مختلف و بهره برداری از آن به این مجموعه وارد شوند.

محمد هادی ایمانیه در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به شهر دانشگاهی شیراز خواستار بررسی های کارشناسی و تسریع در عملیات اجرایی در آن شد و افزود: این مجموعه هم با توجه به وجود دانشگاه های مختلف با سطح علمی بالا و بهره گیری از اساتید بنام شیراز و استان فارس نقش مهمی در تحول آموزش عالی ایجاد خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای ظرفیت های انسانی مستعد، نخبه، آگاه، عالم و خوش فکر است، بر ضرورت ارائه راه‌های ماندگاری این افراد در کشور اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: اصلی ترین عامل برای ماندگاری نخبگان تامین شغل و مسکن مناسب است؛ شهر بین المللی سلامت و شهر دانشگاهی محل مناسبی برای اشتغال این افراد محسوب می شود.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.