اخبار مرتبط

تعداد بازدید: 470
زبان : فارسی

رییس منطقه سه سازمان بازرسی کل کشور در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی شیراز:

اقدامات بزرگ و ماندگاری در منطقه ویژه اقتصادی شیراز انجام شده است/استفاده از تمام ظرفیت ها جهت راه اندازی و تسریع امور واحدهای تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی

تاریخ درج خبر : 1403/2/4

رئیس منطقه سه سازمان بازرسی کل کشور از ارزیابی عملکرد دستگاه های استان در جهت تحقق شعار سال توسط سازمان بازرسی استان خبر داد و گفت: در سال 1403 اقدامات و فعالیت دستگاه ها را بررسی خواهیم کرد وتولید کنندگان و فعالان اقتصادی اطمینان داشته باشند که بازرسی کل استان فارس تمام تلاش خود را برای پیگیری وحل مشکلات آنها به کار خواهیم گرفت.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی شیراز، کاظم اکرمی در بازدید از سه واحد تولیدی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی شیراز و شهرک صنعتی پارس(غیر دولتی) با اشاره به اینکه طی بازدیدی که سال گذشته از کارخانه جوش شیرین انجام گرفت مدیران این مجموعه تقاضای واگذاری زمین را دادند، افزود: خوشبختانه این مهم با مساعدت مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز و همکارانشان در مجموعه منطقه ویژه عملیاتی شد و شرکت جوش شیرین پارس برای انجام فاز توسعه موفق به دریافت زمین شد.

رییس منطقه سه سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به بازدید از کارخانه مهرنیا کار امین یکی ازمجموعه های تولیدی موفق مستقر در منطقه ویژه اقتصادی  شیراز در حوزه بسته بندی ادویه، ادامه داد: مدیران این مجموعه دو موضوع در خصوص موانع تولید و تسهیلات در گردش مطرح کردکه بازرسی کل استان برای حل مشکلات از این مجموعه، مساعدت های قانونی و اجرایی لازم را در دستور کار قرار خواهد داد.

بازرس کل استان فارس در ادامه با بیان اینکه تمام تلاشمان را در جهت تحقق شعار سال به کار خواهیم گرفت، گفت: باتوجه به نام گذاری شعار سال 1403 با عنوان جهش تولیدو مشارکت مردم توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالی)تمام دستگاه های اجرائی و سازمان بازرسی وظیفه دارندبه صورت قاطعانه در جهت تحقق شعار سال فعالیت کنند و عملکرد آنها در این زمینه بر اساس برنامه های ابلاغی سازمانی، مورد پایش و نظارت بازرسان قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه اقدامات مثبت و تلاشهای خوبی در دو سال گذشته در منطقه ویژه اقتصادی شیراز انجام شده است، گفت: با توجه به اینکه دریافت زمین توسط بعضی از اشخاص حقیقی و حقوقی بدون اینکه هیچ ساخت و ساز انجام دهند یا منجر به افزایش تولید و اشتغال شود؛ مشکلاتی را ایجاد کرده بود که خوشبختانه منطقه ویژه اقتصادی شیراز اقدامات لازم رابرای استرداد و ادامه فعالیت این افراد انجام داده است.

رییس منطقه سه سازمان بازرسی کل کشور در ادامه با اشاره به بازدید از شهرک صنعتی پارس (غیر دولتی) گفت: اقدامات و فعالیت های مناسبی در این شهرک انجام شده که راه اندازی این پروژه ها بخشی از تحقق شعار سال به شمار می رود و بیانگر این موضوع است که بخش خصوصی با مشارکت مردم می توانند نقش مهمی درتوسعه و رونق اقتصادی ایفا کنند.

اکرمی با اشاره به اینکه زیر ساخت های شهرک صنعتی پارس (غیر دولتی) در حال تکمیل است، ادامه داد: فعالیتهای شبانه روزی و ماشین آلات در این شهرک بیانگر این موضوع است که این شهرک در آینده ای نه چندان دور به صورت کامل به بهره برداری خواهد رسید.

در پایان بازرس کل استان از تولیدکنندگان استان درخواست کرد برای رفع مشکلات و تسریع امور به سازمان بازرسی استان مراجعه کند.

استفاده از تمام ظرفیت ها جهت راه اندازی و تسریع امور واحدهای تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی 

 

 مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز نیز در ادامه این بازدید با قدردانی از حضور و توجه مسئولان بازرسی استان نسبت به منطقه ویژه اقتصادی شیراز، گفت: حضور و بازدید میدانی مسئولان  از واحدهای تولیدی و تلاش در جهت رفع مشکلات صنعتگران از اقدامات ارزنده ای است که جای تقدیر و تشکر دارد. 

سعید مصفا با بیان اینکه مجموعه مدیریتی منطقه ویژه اقتصادی شیراز تمام تلاشش را جهت تسریع و حل مشکلات صنعتگران از صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی دریغ نخواهد کرد، افزود: از این رو مشکلاتی که از طرف صنعتگران و صاحبان صنایع و کارخانجات مستقر در منطقه ویژه اقتصادی شیراز اعلام می شود توسط معاونین و مدیران این منطقه با همت جدی پیگیری می شود. 

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز در ادامه با اشاره به اینکه شعار سال در سال های اخیر با رونق تولید و جهش تولید و نقش و حضور مردم گره خورده است که این امر نشان‌ از پیشران بودن موضوع اقتصاد دارد، بیان کرد: بی شک فراهم کردن زمینه بخش خصوصی، مشارکت مردم و استفاده از ظرفیت واحدهای تولیدی از دیگر الزامات در این زمینه است. 

مصفا بر حضور و فراهم کردن زمینه برای سرمایه گذاری و راه اندازی واحدهای تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز برای صنعتگران و فعالان اقتصادی تاکید کرد و افزود: قطعا حضور و مشارکت مردم در راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی علاوه بر تحقق شعار سال باعث می شود تا شاهد رونق و توسعه اقتصاد و اشتغال در کشور، استان و شیراز باشیم. 

وی با بیان اینکه تأمین زیرساخت‌ها و ایجاد بسترهای مناسب سرمایه‌گذاری، نقش بسیار مهمی برای حضور سرمایه‌گذاران در منطقه ویژه اقتصادی شیراز دارد، ادامه داد: برای تحقق این هدف مهم منطقه ویژه اقتصادی شیراز از تمام ظرفیت‌های ممکن استفاده خواهد کرد. 

مصفا با بیان اینکه یکی از لازمه‌های جذب و حمایت از سرمایه گذاران، تامین زیرساخت‌ها و بسترهای مناسب جهت سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی شیراز است، یادآور شد: منطقه ویژه اقتصادی شیراز با فراهم کردن امکانات لازم، شرایط را برای حضور سرمایه گذاران تسهیل کرده است. 

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز در پایان از زحمات و نگاه ویژه مسئولان بازرسی استان در جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی و کارخانه های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی شیراز قدردانی کرد و گفت: بی شک توسعه و رونق اقتصادی و حل مشکلات اقتصاد و کارخانه های تولیدی با همکاری تمام دستگاه ها محقق خواهد شد.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.