اخبار مرتبط

تعداد بازدید: 130
زبان : فارسی

نمایشگاه دستاوردهای قوه قضائیه در رفع موانع تولید در منطقه ویژه اقتصادی شیراز برگزار شد

تاریخ درج خبر : 1403/4/17

همزمان با برگزاری نمایشگاه دستاورد‌های قوه قضاییه در رفع موانع تولید و احیاء بنگاه‌های اقتصادی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز، رئیس کل دادگستری استان فارس به منظور پیگیری اقدامات حمایتی مجموعه قضایی از صنعتگران با جمعی از فعالان اقتصادی و مدیران واحد‌های تولیدی استان دیدار و مشکلات حقوقی آنان را بررسی کرد.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی شیراز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی در نمایشگاه دستاورد‌های قوه قضاییه گفت: شناسایی صنعتگرانی که دچار مشکل و نارسایی شده‌اند، موجب رفع مشکلات ۳۶۳ واحد تولیدی و اقتصادی در سال گذشته و رفع مشکلات و جلوگیری از توقف فعالیت تولیدی ۲۰ مجموعه صنعتی، اقتصادی و تولیدی در سه ماهه سال جاری شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به این نکته که حمایت از تولید و فعالان اقتصادی یکی از اولویت اصلی ابلاغی از سوی رئیس قوه قضاییه در سال جاری است گفت: بخش عمده‌ای از توان مدیریتی در مجموعه قضایی استان را صرف تحقق شعار سال و اهداف تعیین شده در سند تحول قوه قضائیه در این حوزه کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه رفع موانع موجود در مسیر تولید و فعالیت صنعتگران و تولیدکنندگان در دو سطح استانی و ملی در دستور کار دادگستری فارس قرار دارد گفت: عمده مشکلات و موانعی که ریشه استانی دارد و قابل حل و فصل با همکاری نهاد‌های ذی ربط در استان می‌باشد با ورود دبیرخانه پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری دنبال می‌شود و تا حصول نتیجه مساعد و رفع مانع در دستور قرار می‌گیرد.

رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان این نکته که برخی از مشکلات موجود در حوزه صنعت، نیازمند اتخاذ تصمیمات در سطح ملی است گفت: آن دسته از موضوعات و مشکلات موجود که نیازمند پیگیری در سطح کلان دارد؛ با تأکید ریاست قوه قضاییه در استان احصای و با پیوست ارائه راهکار‌های پیشنهادی جهت پیگیری به حوزه ریاست قوه قضاییه و دادستانی کل کشور ارسال می‌شود تا به اتخاذ تصمیمات در سطح قوا منجر شود.

موسوی با اشاره به برگزاری جلسه هم اندیشی با تولیدکنندگان در منطقه ویژه اقتصادی شیراز بیان داشت: استان فارس از ظرفیت‌های ویژه اقتصادی و تولیدی برخوردار است و برخی صنایع مادر و منحصر به فرد در استان فعالیت دارند که با حمایت‌های همه جانبه از جمله حمایت‌های حقوقی و قضایی و همچنین در حوزه‌های اجرایی و بانکی می‌توانیم شاهد رونق بیشتر و گسترش این صنایع در استان باشیم.

وی بازدید‌های مکرر و برنامه ریزی شده مسئولان قضایی از شهرک‌های صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی و سایر فعالان در حوزه صنعت و تولید در سراسر استان را از جمله برنامه‌های مجموعه قضایی فارس خواند و تصریح کرد: شناسایی صنعتگرانی که دچار مشکل و نارسایی شده اند با همکاری نهاد‌های همکار و دستگاه قضایی در قالب جلسات پیگیری و رفع مشکلات در کارگروه ویژه‌ای در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان برگزار می‌شود که حاصل این اقدامات رفع مشکلات ۳۶۳ واحد تولیدی و اقتصادی در سال گذشته و رفع مشکلات و جلوگیری از توقف فعالیت تولیدی ۲۰ مجموعه صنعتی، اقتصادی و تولیدی در سه ماهه سال جاری است.

رئیس کل دادگستری استان فارس ارائه خدمات به صنعتگران در منطقه ویژه اقتصادی را زمینه ساز رونق بیشتر تولید ارزیابی و ارائه خدمات در این مجموعه را امیدوار کننده و قابل تقدیر خواند.

 سال گذشته ۶۰ هکتار از اراضی راکد منطقه ویژه اقتصادی تعیین تکلیف شد

دادستان مرکز استان فارس نیز در حاشیه دیدار مسئوان قضایی با تولیدکنندگان و صاحبان صنایع در منطقه ویژه اقتصادی شیراز با تشریح اقدامات دادستای درجهت کمک به رونق صنعتی استان گفت: در سال گذشته ۶۰ هکتار از اراضی راکد منطقه ویژه اقتصادی با ورود دادستانی مرکز استان تعیین تکلیف و ۴۰ هکتار آن به صنعتگران فعال استان تحویل شده است.

سید مصطفی بحرینی با تأکید بر اینکه ارزش افزوده ۳۵۰۰ میلیارد تومانی ناشی از بازگشت این اراضی به حوزه صنعت استان وارد شده است گفت: در طول سالیان متمادی بخشی از این اراضی در اختیار افرادی با مقاصد سوداگری قرار داشت که با ورود کمیته صیانت از اراضی صنعتی معاونت حقوق عامه دادستانی استان علاوه بر در اختیار قرار گرفتن این اراضی به صنعتگران فعال، ارزش افزوده اراضی به بخش صنعت بازگشت.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.